Fulya Oktay

Yüzme Antrenörü

2. Kademe Yüzme Antrenörü Oktay, bölge yüzme hakemi, ayrıca STA uluslararası bebek yüzme eğitmeni olarak spor çalışmalarına devam ediyor.

Meri Dedeoğlu

Yüzme Antrenörü

Yüzmeye 4 yaşında iken Antalya Su Sporları Kulübü’nde başladı. Çeşitli yaş gruplarında Türkiye dereceleri mevcut. Antalya Spor Lisesi’ni birincilikle kazanmıştır. Sonrasında durgunsu kano ile tanışıp kısa sürede Olimpik Umutlar kadrosuna girmiştir. Durgunsu kano branşında da Türkiye dereceleri mevcuttur. Türkiye yüzme federasyonu 1.kademe yüzme antrenörü ve yüzme hakemidir. Türkiye sualtı sporları federasyonu gümüş cankurtaranlık belgesine sahiptir. STA(Safety Training Awards)’dan bebek yüzme ve açık su yüzme branşlarında çeşitli eğitimler almıştır. Şu anda kulübümüzde çocuklar ve yetişkinlere yüzme eğitimi vermektedir.

Necati Sağır

Kurucu Üye

Yirmi yılı aşkın süredir 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Datça ve Simi arasında gerçekleşen yüzme maratonuna katılan Necati Sağır, 2006 yılından beri her Ocak ayı gerçekleşen Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu’nun fikir mimarlarından biri.

Rasim Türkay

Kurucu Üye

Seneler önce Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması Komitesinde bulunan Rasim Türkay daha önce de üniversite yıllarında farklı spor dalları yapmış, bir sürü sporcu arkadaş edinmiştir. 2017 yılında Datça’ya taşınan Rasim Türkay spor ruhunu Datça çocuk ve gençleriyle paylaşmak ve sporcu yetiştirmeyi amaçlayan bir sürü insanla 2023 yılı Nisan ayında Datça Spor Kulübünü kurmuştur.

Başak Yorük Göncü

Atletizm Antrenörü

İstanbul doğumlu evli ve 2 çocuk annesi. 1998 yılında Enka Spor kulübü Atletizm takımında başlayan sporculuk serüveni 2004-2008 yılları arasinda da Fenerbahçe Spor Kulübü’nde devam etti. Türkiye Marmara İstanbul ve çeşitli il ve ilçelerde orta mesafe branşında şampiyonluklar elde etti. Trakya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksekokulu Antrenörlük bölümünü derece ile bitirdi. O dönemde unitversite takımlarını çalıştırıp müsabakalara hazırlanmaları ya destek oldu. 2015 yılında kendi antrenman ve beslenme programını hazırladığı vücut geliştirme şampiyonasında atletik fizik büyük bayanlar şampiyonu oldu. Üniversite döneminde çeşitli spor branşları yaptı ve çalıştırdim.2013-2018 yılları arasında İstanbul t.e.d spor kulübü Spor koordinatörlüğünü yapıp çeşitli branşlarda eğitimler verdi. 2023 yılında da Datça Spor Kulübünün bir parçası olup, atletizm konusunda tecrübelerimi paylaşmaya devam ediyor.